11-й Ірпінський кінофестиваль

“Мистецтво видозмінює людину, робить її готовою до сприйняття добра, вивільняє духовну енергію.
В цьому і є його високе призначення “
Андрій Тарковський

11-й Ірпінський кінофестивальВ Центральному будинку культури, після річної академічної відпустки, пройшов 11-й “Ірпінський кінофестиваль” . Цього року організатори були вимушені обмежити програму сімома годинами чистого екранного часу. До конкурсної програми увійшли 18 документальних, анімаційних та ігрових фільмів з 9 країн, які були представлені глядацькому журі. Головний приз фестивалю, традиційно, статуетка “Золота Кінострічка”. Всі учасники також отримають дипломи фестивалю в електронному вигляді.

Конкурсна програма фестивалю

Документальний фільм

“Танучий острів” (Фаріз Ахмедов, Азербайджан, 2013)

Про танучий острів …

Тривалість (хвилин): 26

“Транс-Сибірська подорож з Монтенем” (Еммануїл Плассерауд, Франція, 2013)

Подорож на поїзді, за 18 днів з Парижа в Токіо, по 8 країнах, щоб зустрітися з моєю дружиною в Японії. Перед моїми очима пропливали обличчя і пейзажі, Європа перетворювалася на Азію. Під час подорожі я розмірковував про життя і читав есе французького філософа Монтеня.

Тривалість (хвилин): 78

“Рок-Монолог” (Володимир Козлов, Росія, 2008)

Юрій Морозов – один із стовпів російського анденграунд-року 70-80-х років. Автор понад шістдесяти музичних альбомів, які розмножувалися на побутових магнітофонах і поширювалися підпільно по всьому СРСР. Він пізнав підпільну славу брежнєвських часів і офіційний успіх «перебудови». Не бажаючи жити за законами ринкових відносин, Юрій Морозов пішов у нове підпілля і продовжував до кінця свою дорогу артиста-нонкомформіста.

Тривалість (хвилин): 69

“Аладдін і чарівна сміттєва корзина” (Жикіца Йованович, Сербія, 2014)

Більше 20 років Аладдін щоранку прибирає місто. Завдяки своїм чарівним мітлі і сміттєвому кошику, він зовсім не відчуває втоми. Фільм присвячений турботі про навколишнє середовище.

Тривалість (хвилин): 7

“Забуття” (Артур Якубов, Україна, 2013)

Забуття це фільм догма. Догма людського існування і усвідомлення. Ми всі живемо в різних одне від одного світах, і іноді наші лінії не перетинаються. Тема фільму є життя людей, які відрізняються від нас. Вони відрізняються безмежними бажаннями своїх сердець. Подивіться на їхнє життя.

Тривалість (хвилин): 5

Анімаційний фільм

 “Подорож у підсвідомість” (Євген Вікторов, Росія, 2013)

Герой фільму шукає істину, подорожуючи в усвідомленому сновидінні, постійно спілкуючись з символом свого внутрішнього голосу, долаючи різні сюрреалістичні ситуації.

Тривалість (хвилин): 33

“Камінь” (Зачек Павло, Чехія, 2013)

Історія хлопчика, який знайшов камінь, з яким у нього виникає незвична дружба.

Тривалість (хвилин): 12

“Перша риба” (Вероніка Готлічова, Чехія, 2012)

Старий рибалка сидить біля моря, ловить маленьких рибок, які символізують його спогади. Маленька дівчинка шукає, але не може знайти свою пам’ять. Тим не менш, вона мріє про доросле життя, і ховає свої маленькі рожеві мрії в черепашки, які знаходить на березі. Одного разу рибалка ловить рибу, яка не належить йому … Поетична історія про важливість спогадів і мрій у людському житті.

Тривалість (хвилин): 13

“Щасливчик!” (Зузана Брачашкова, Чехія, 2013)

Мультфільм про курку, яка думала, що у неї важке життя. Історія про обов’язки, бажання відпочинку, заздрість і абсурд.

Тривалість (хвилин): 6

“Чотири дитини в порожньому будинку” (Адела Коварова, Чехія, 2013)

Страшна історія про дітей, які залишилися вдома самі, про їх ігри, які потривожили щось із зовні. Можливо, тіні налякають їх, а, може, й ні.

Тривалість (хвилин):

“Палата на двох” (Фабіан Гесслер, Німеччина, 2012)

Двоє літніх чоловіків ділять лікарняну палату. Їхній єдиний зв’язок зі світом – вікно, яке стає найбільш бажаним об’єктом для обох. Це притча про людську жадібність, анімована гра уяви та ілюзій.

Тривалість (хвилин): 9

“Відтінки сірого” (Олександра Авер’янова, Росія, 2014)

Початок 20 століття. Санкт-Петербург. Хлопчик і дівчинка зустрічаються на залізничній станції, щоб бути резділеними через кілька миттєвостей. Коли вони виростають, то ходять одними вулицями Петербургу. Однак, лише через двадцять років містичний зв’язок, що об’єднав їх в дитинстві, повертає молодих людей у цей момент їхноьго першого знайомства.

Тривалість (хвилин): 6

 

Ігровий фільм

“Чоловіки ховають сльози” (Фабієн Гайот, Франція, 2010)

До жінки, що запросила на ланч своїх друзів, несподівано завітав давній коханець.

Тривалість (хвилин): 8

“Скриня” (Сабіна Сагадеева, Узбекистан, 2012)

Аїша живе без батьків зі своєю бабусею, якій 70 років, і вона дуже переживає за майбутнє своєї онуки. Вона вирішує віддати свою онуку в бездітну родину. Різні сім’ї починають відвідувати їхній будинок. Дівчинка відчуває постійний інтерес до скрині, що знаходиться в їхньому будинку. Одного разу Аїша підслуховує розмову бабусі з сусідкою, і усвідомлює, що скриня означає похорон бабусі.

Тривалість (хвилин): 15

“Перший урок любові” (Томер Веречсон, Ізраїль, 2012)

Любовна історія про перетин двох світів: 17-річної релігійної дівчини на ім’я Том і бездомного музиканта на ім’я Раци, на трамвайній зупинці в Єрусалимі.
Тривалість (хвилин): 8

“Книга любові” (Хана Котлярова, Чехія, 2013)

Маріанна живе в квартирі зі своїм бойфрендом, але постійно зустрічається зі своїм таємним коханцем. Коли Оскар повертається додому, то знаходить щоденник, який забула його подруга.

Тривалість (хвилин): 9

“Обітниця” (Джи Кіавей, Франція, 2012)

Місіс Джанг, стара китайська леді, живе в паризьких нетрах, займаючись своїми щоденними справами. Одного разу вона знаходить пакет з грошима в пальто, зданому в її хімчистку. Вона бажає, щоб клієнт ніколи не повертався …

Тривалість (хвилин): 24

“Велика Іва” (Джаред Катсіане, США, 2013)

Мій старший брат довгий час дружив з Івою. Але зараз він боїться, що скоро її не буде поруч з ним.

Тривалість (хвилин): 10

 

Переможці конкурсу: в номінації документальне кіно — стрічка Еммануїла Плассерауда “Транс-Сибірська подорож з Монтенем”; в номінації анімаційний фільм — “Подорож у підсвідомість” Євгена Вікторова; ігровий фільм “Книга любові” режисерки Хани Котлярової.

Під час фестивалю також було показано ряд документальних фільмів, присвячених революції в Україні 2013-2014 рр.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Enter Captcha Here : *

Reload Image