ІРПІНСЬКА «БЕРЕГИНЯ» ПОБУВАЛА НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ

ІРПІНСЬКА «БЕРЕГИНЯ» ПОБУВАЛА НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІЗ 7 по 9 березня 2015 року Народний фольклорно-етнографічний колектив «БЕРЕГИНЯ» Ірпінського центрального будинку культури (керівник – Віталій Коваленко) взяв участь в Міжрегіональному етнокультурному семінарі «КОСМАЦЬКІ НАРОДНІ МАЙСТРИ У ВІНОК ШАНИ КОБЗАРЕВІ» за участю працівників культури Київської, Черкаської та Івано-Франківської областей присвяченому 201-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Семінар проходив в селі Космач Косівського району Івано-Франківської області.

Поїздка на Прикарпаття відбулася за сприяння Ірпінського міського голови – Володимира Карплюка, секретаря Ірпінської міської ради – Юрія Денисенка та депутата Ірпінської міської ради – Юрія Прилипка. Завдяки їхній підтримці вже не вперше фольклорний гурт «БЕРЕГИНЯ» прославляє Ірпінь на багатьох етнічних фестивалях та конкурсах в різних областях України.

Організатором семінару виступив Відділ культури, національностей та релігій Косівської РДА та Будинок культури села Космач в особі Парасковії Бойчук.

Робота семінару була спрямована на розширення й зміцнення культурних зв’язків, обміном досвідом працівників культури і аматорів народного мистецтва між Ірпенем та  Косівським районом. На заході були присутні заступник голови Косівської РДА Василь Жмендак, Начальник відділу культури, національностей та релігій Косівської РДА Дмитро Біланюк, працівники культури з Київщини, Черкащини та Івано-Франківщини. Як зазначив Дмитро Біланюк «Нам надзвичайно приємно співпрацювати з містом Ірпінь в рамках проведення численних мистецьких заходів. Маю надію, що такі зустрічі є плідними й принесуть великий результат на ниві аматорського мистецтва регіонів, адже нам всім є чому повчитися один у одного». Під час роботи круглого столу піднімалися питання про створення міжрегіональної програми культури, участь фольклорних колективів Косівщини й майстрів декоративно-прикладного мистецтва у фестивалях та конкурсах Приірпіння, організація і проведення етнокультурних, навчальних семінарів в Косівському районі для підвищення рівня кваліфікації працівників культури Ірпінського регіону, популяризація писанкарства на Київщині, творчі зустрічі з письменниками Гуцульщини.

Фольклорний колектив «БЕРЕГИНЯ» гідно представив рідний Ірпінь на Прикарпатті, виконавши традиційні обрядові пісні Середньої Наддніпрянщини, поспілкувався з майстрами ужиткового мистецтва (писанкарями, майстрами сирної пластики та гончарами), духовенством та працівниками культури Косівського району. Від Ірпінського краю був презентований унікальний тканий рушник із символічним написом «ІРПІНЬ – КОСМАЧ», як символ дружби та етнокультурної співпраці регіонів. Також був презентований урочистий Наддніпрянський коровай, як символ доброзичливості та гостинності, адже добрими друзями Народного фольклорно-етнографічного колективу «БЕРЕГИНЯ» є Народний ансамбль пісні і танцю «КОСМАЦЬКА ПИСАНКА» Будинку культури села Космач під керівництвом Парасковії Бойчук. Цей чудовий фольклорний колектив вже побував в Ірпені й зачарував своїми запальними піснями, троїстими музиками й танцями багатьох мешканців нашого міста. По закінченню семінару відбувся спільний концерт патріотичної пісні у вінок шани Кобзареві.

Від організаторів семінару всі учасники отримали іменні сертифікати та подарунки. Кульмінацією заходу була реконструкція обряду «ПАЛІННЯ ДІДА» та чисельні майстер-класи від народних майстрів Космача.

Фото тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Enter Captcha Here : *

Reload Image