Рубрики
АНОНСИ Центр методичної та культурно-масової роботи Центральний будинок культури Чоловічий народний муніципальний ансамбль «Ясени»

Міжнародний день інвалідів

Часто для того, щоб жити, треба більше мужності, ніж щоб померти

В. Альфіері

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об’єднаних Націй, яка у 1992 р. запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 р.

Основною метою усіх заходів, присвячених Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства щодо підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.

У Міжнародний день інвалідів традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів в активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т.д.

Сьогодні ініціатори появи Міжнародного дня інвалідів хочуть домогтися повного соціального рівноправ’я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності. Формально ці цілі зафіксовані в спеціальній програмі дій щодо до інвалідів, яка була затверджена в 1982 р. членами Генеральної Асамблеї ООН.

В Ірпені також відзначили свято для інвалідів, у Центральному будинку культури творчі люди з особливими фізичними потребами представили свої вироби. Особливо порадували роботи Ірпінської міської громадської організації інвалідів «Оберіг» (керівник Л.Л.Афанасьєва), які підготували роботи із солоного тіста, вишивки, вироби із бісеру, декупаж.

deninva4

Організатори свята — Виконавчий комітет Ірпінської міської ради та Управління праці та захисту населення. З привітаннями виступили керівник Управління праці та захисту населення Л.А.Саприкіна, керуючий справами ірпінського виконкому М. Я. Радько, які побажали присутнім добра та щастя.

Долучився до свята і місцевий осередок «Червоного хреста». З українськими піснями виступив чоловічий народний муніципальний ансамбль «Ясени».

На думку учасників заходу, такі зустрічі потрібно робити щомісяця, щоб люди з обмеженими можливостями відчували потрібність, повагу, повірили у свої сили.