Поповнення колекції Ірпінського краєзнавчого музею

noveumuzei21 листопада депутат Ірпінської міської ради Ю.І.Прилипко передав у фонд Ірпінського краєзнавчого музею 17 артефактів часів Великої вітчизняної війни, серед яких – радіостанція, пристрої невідомого призначення, польовий переносний телефон, чавунне ядро, ліхтарик, куля, офіцерська шкіряна сумка, речовий мішок, солдатська польова форма та ін.

На початку 2000-х рр. колекцію збирали поціновувач військової історії С.В. Чемерис разом із відомим краєзнавцем, автором публікацій з античної історії Приірпіння, дійсним членом Географічного товариства НАН України, колишнім директором Вишгородського краєзнавчого музею – В.М.Кушніруком, що трагічно загинув 14-15 листопада 2013 р.

“…Віталій Миколайович звернувся до мене з проектною пропозицією побудувати у Гостомелі музейний комплекс, присвячений історії Великої вітчизняної війни. Я підтримав його задум, було розроблено план і архітектурний макет, проведено реконструкцію ДВТ-ів у Мостищі, проте будівництво музею у зв’язку зі смертю В.Кушнірука відкладено на невизначений строк. Думаю, було б неправильно залишати колекцію у розпорядженні однієї особи, тому я і передав ці предмети до Ірпінського музею”, – пояснює Юрій Ілліч Прилипко.

Після опису, каталогізації і наукового опрацювання пам’ятки військової історії 1940 – 1950 рр. стануть доступними широкому загалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Enter Captcha Here : *

Reload Image