Рубрики
РЕПОРТАЖІ Центр методичної та культурно-масової роботи

Мітинг присвячений 69-річниці перемоги у Другій Світовій Війні

denpamyativeteraniv00539 травня о 10:00 відбувся мітинг, присвячений 69-річниці перемоги у Другій Світовій війні, «Свято миру, свободи, весни».

Учні з портретами в руках створюють «живий коридор» на Алеї перед  пам’ятником  Слави. Лунають воєнні пісні у виконанні духового оркестру НУ ДПСУ (керівник Віктор Дубовий).

Мітинг розпочався із панахиди за загиблими у роки війни. Опісля, слово для виступу надали в.о. Ірпінського міського голови, секретарю ради Богдану Омеляновичу Мельничуку. Він привітав усіх з Днем перемоги: «У цей славний день ми знову повертаємось до незабутнього 45-го року. З великою шаною згадуємо тих хто виборов нашу свободу у смертельному поєдинку з фашистськими загарбниками. Багатьом героям, які полягли на полі битв не судилося побачити велику перемогу. Сьогодні, у 69-річницю героїчного подвигу, немає поряд багатьох тих, хто відстоявши свободу і незалежність батьківщини повернулися додому відновлювати зруйновані міста і селища, фабрики і заводи, вирощувати хліб і ростити дітей. Знаючи якою великою ціною завойовано нашу перемогу, я схиляю голову перед священною пам’яттю загиблих».

«Обов’язок нинішніх поколінь бути гідними наших героїв, продовжувати справу переможців, — зазначив він. — Щороку травень є нагадуванням, що немає більшої цінності, ніж радість мирного життя. Ми пишаємося тим, що зробили для перемоги наші земляки: у будівництві і обороні споруд у районі річки Ірпінь брало участь близько 600 ірпінців. Саме поблизу Ірпеня артилерійська система «Катюша» перша на території України завдала удару по загарбниках у серпні 1941 року».

Богдан Мельник навів статистику з архівних документів людських втрат жителів Приірпіння, зазначивши що кожен третій не повернувся з поля бою. «День перемоги — це день честі та слави наших батьків, дідів, які відчайдушно чинили опір ворогу на фронтах, у підпіллі. Це день честі та слави матерів, які на своїх плечах невтомною працею одержали перемогу, винесли важкий воєнний тягар. Безмежна вдячність усім, хто тяжкою працею наближав довгоочікуваний день визволення».

Наприкінці, Богдан Мельничук звернувся до ірпінців: «У цей світлий і святий для нас усіх день, шановні жителі Ірпеня, дорогі ветерани, учасники бойових дій, працівники тилу, солдатські вдови, прийміть щирі вітання з днем перемоги! Зичу Вам міцного здоров’я, доброго настрою, хай не болять Ваші рани, хай буде мир у рідному краї у кожній родині і у Ваших серцях».

Привітав учасників мітингу голова ради ветеранів міста Ірпеня Михайло Іванович Ганжа та зауважив: «69 років відділяє нас від тих днів, коли відгриміли залпи найстрашнішої та кровопролитної війни. 27 мільйонів радянських громадян було знищено фашистами, у тому числі, 17 мільйонів мирного населення, з них 8 мільйонів українців».

Михайло Ганжа відзначив ветеранів, що прийшли на захід та нагадав: «На сьогодні у нашому Приірпінні проживає 251 інвалідів ВВВ та 922 учасників бойових дій. Вони дожили до 69-річниці перемоги. Слава їм і наш земний уклін. У ці святкові дні ми віддаємо нашу повагу, любов і вдячність тим, хто воював у рядах Червоної армії, партизанських загонах, у підпіллях, хто титанічними зусиллями забезпечував армію».

«Дорогі наші внуки і правнуки, юнаки та дівчата, — звернувся Михайло Ганжа до молодого покоління, — Ви повинні знати, якою ціною дісталася перемога і ми хочемо, щоб Ви про це пам’ятали. Наше покоління за короткий термін зуміло відновити знищене народне господарство і вивести Україну в число передових країн світу».

«Не дозволяйте руйнувати пам’ятники, змінювати назви міст та вулиць, що названі на честь героїв війни, — закликав він, — будьте готові стати на захист свого народу, своєї України».

А також вітальне слово мав військовий комісар Ірпінського міськвійськкомату Сергій Петрович Кайдан. «Дорогі українці, шановні ветерани та співвітчизники сьогодні ми відзначаємо важливе свято – День Перемоги. В цей день було покладено край найкривавішій в історії людства війні, — сказав він, — українці заплатили страшну ціну за перемогу. Україна найбільше постраждала з європейських країн. А зараз вирішується питання про цілісність та суверенітет нашої країни». Він подякував ветеранам за їхню честь, мужність і любов до Батьківщини та побажав здоров’я та миру у родинах.

Право першими покласти квіти до пам’ятника Слави надали в.о. Ірпінського міського голови, секретарю ради Богдану Омеляновичу Мельничуку та ветерану Другої Світової війни, полковнику запасу Никифіру Никифіровичу Євтушенко. Далі колоною покладали квіти ветерани війни, учасники бойових дій, представники влади, громадських організацій, установ міста, військових частин, навчальних закладів тощо.