Вшанувати День скорботи зібралися ірпінці 22 червня на Привокзальній площі міста.
День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відзначають щороку 22 червня, у день, коли німецька армія вторглася на територію СРСР/УРСР.
Поминальну літію провів священник Свято-Миколаївського храму, протоірей Василь. Опісля він зазначив: «У цей скорботний пам’ятний день ми віддаємо шану всім загиблим отцям, матерям та поплічникам, котрі боролися проти ворога та вшановуємо їх подвиг, через який вони принесли на вівтвар нашу свободу, мирне життя та, в першу чергу, нашу любов, бо робили вони це через любов. Слід нагадати, що після 1945 року Радянський союз все рівно був притягнутий в подальші війни: Японська війна, а також всі пам’ятають Афганістан. Та ми повинні визнавати, що початком будь-якої війни є зло, жорстокість та немилосердність, зверхнє ставлення до ближнього. Сьогодні, коли ми чуємо про військові дії на території нашої країни, коли відправляємо своїх юнаків у гарячі точки, ми сподіваємося, що вони повернуться живими, ми сподіваємося, що ця війна пройде з якомога меншими затратами, затратами життів у першу чергу. Тож, сьогодні, у пам’ять тієї війни, ми не випадково зібралися, щоб помолитися, бо, на мою думку, це найважливіше, що сьогодні потребують люди зі зброєю в руках, щоб Господь вберіг їх, щоб Господь відвернув зло та ненависть ворога, щоб ворог не наставляв зброю на нас, і щоб ми не мали потреби оборонятися».
Перед покладанню квітів до меморіалу загиблим воїнам, перед ірпінцями виступив в.о. міського голови, секретар Ірпінської міської ради Богдан Мельничук: «Сьогоднішній день – день, коли Друга світова війна прийшла у нашу домівку і забрала мільйони житів. Та сьогодні знову у нашу землю прийшла війна.І найстрашніше те, що сьогодні у наших дітей стріляють діти тих, з ким наші діди ходили під Сталінград, Київ та Берлін. Для тих, хто зараз на передовій під Слов’янськом, Донецьком та Луганськом, слова з нашого славня «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» є щоденною реальністю. Вічна пам’ять воякам, які полягли у Другій світовій війні і тим, що сьогодні ціною власного життя обороняли наш дім від загарбників».
Захід також відвідали селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський і Ворзеля Олександр Венгрик.