ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА

 Ірпінська дитяча музична школа упродовж всіх років свого існування залишається одним із провідних культурних центрів Ірпінського регіону і вирізняється багатогранністю творчого життя.

Проведення численних концертів, лекцій-концертів, фестивалів, конкурсів з року в рік примножує творчі надбання креативного учнівського та викладацького колективів.

Уже багато років в школі діє «Університет культури» для учнів, батьків і всіх бажаючих дізнатись про видатних викладачів, композиторів і послухати вживу їх твори у виконанні учнів та викладачів ІДМШ.

Постійними творчими заходами на сцені школи є різноманітні тематичні концерти.

Традиційними стали міські концерти на День Ірпеня, до Дня людей похилого віку, Соборності України, до Дня Самоврядування, Дня працівників культури та ще багато свят, які проводяться на міських сценах.

Шефська концертна робота також є невід’ємною часткою мистецького життя колективу ІДМШ.

Творчі шефські відносини багато років поспіль склались з Центральними  дорослою та дитячою бібліотеками, міською поліклінікою, військовим шпиталем, Благодійним фондом «Богдан», Економічним коледжем, загально-освітніми школами, культурним центром «Уварівський дім», санаторіями Ірпінського регіону та різними селищами, які відносяться до Ірпінського регіону, Ірпінським осередком ВГО “Товариство українських офіцерів, Благодійним Фондом «Фонд Громади Ірпеня».

Особливого акценту заслуговує творча робота нашого колективу в Мистецькому центрі «Камертон», який почав свою діяльність з 1 жовтня 2011 року. З ним активно співпрацює наша школа. Тут майже щонеділі відбуваються заходи за участю наших вихованців та їх викладачів.

Сьогодні Ірпінська музична школа має власне обличчя, традиції та уподобання. Щорічно до неї вступають більше 100 дітей, які навчаються гри на різних музичних інструментах (фортепіано, скрипка, гітара, баян, акордеон, віолончель, бандура, ударні та духові інструменти) та сольному співу.

В школі постійно діють творчі учнівські й викладацькі колективи – зразковий хор «Ягілочка» (кер. Пасхальна О.О.), ансамбль скрипалів (кер. Радченко М.Р.), хор «Духові посіви» (кер. Андрухович Л.М.), вокальний ансамбль (кер. Савушкіна Т.П.), ансамбль бандуристів (кер. Барташова В.В.), ансамбль гітаристів (кер. Пінчук В.Д.), дитячий духовий оркестр (кер. Мальчевський Л.А.), багато ансамблів малих форм і кілька викладацьких інструментальних та вокальних колективів.

 

На сьогодні в музичній школі працюють наступні відділи:

  • Відділ спеціалізованого фортепіано (зав. відділом Скатова Таміла Василівна)
  • Теоретичний відділ (зав. відділом Байрак Віра Василівна)
  • Відділ струнно-смичкових інструментів (зав. відділом Шкредова Тетяна Миколаївна)
  • Відділ народних інструментів та сольного співу (зав. відділом Барташова Вікторія Володимирівна)
  • Відділ духових, ударних та естрадних інструментів (зав. відділом Бондар Яна Володимирівна)

У Ірпінській дитячій музичній школі є 2 роялі, 26 фортепіано, 2 акордеони, 2 баяни, 5 бандур, 4 гітари,  1  ударна установка та 16 скрипок.

Учнівський та викладацький колектив – це велика згуртована творча родина. Свою майстерність та досягнення вони показують на обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

На почесних конкурсах ім. Козловського отримували перемоги викладачі: Т.В. Васильєва, Т.П. Сявушкіна, В.Д. Пінчук, Л.П. Степанова, І.М. Шапкіна та А.М. Степанов, якого впродовж багатьох років визнають як кращого концерт-мейстера області. Викладач А.С. Лук’яненко є лауреатом та дипломантом багатьох міжнародних конкурсів в Україні та закордоном.

Гру і спів наших юних артистів та їх наставників чула не одна столична сцена – Національна філармонія України, Музична академія ім.П.Чайковського, концертні зали Будинку вчених, Будинку актора, Будинку вчителя тощо. Це виступи викладачів  А.Лук’яненко, А.Степанова, М.Самохвалова, Л.Степанвої, Т.Савушкіної, Т.Васильєвої, О.Калити, В.Барташової, Н.Дидикіної, Л.Андрухович, М.Радченко, Д.Медолиза та учнів Боровського Я., Крещук В., Дидикіна Д., Хоменко В., Чеховського С  та багатьох інших.

Учні, які повернулись працювати після навчання:

  1. Лук’яненко А.С. – НМАУ ім.П.І.Чайковського, асистентура-стажування (післядипломна освіта) НМАУ ім.П.І.Чайковського – фортепіано, кваліфікація  викладача, артиста камерного ансамблю, концертмейстера, концертного виконавця, викладач вищого навчального закладу мистецтв ІV рівня акредитації.
  2. Калита О.В. — Переяслово-Хмельницький державний педагогічний інститут ім.Г.Сковороди -викладач музики.
  3. Бондар Я.В. – Державний педагогічний Університет ім.Г.Сковороди –кваліфікація — бакалавр, вчитель музики.
  4. Казєєва В.В.(Боровкова) – Державна Академія керівних кадрів культури і мистецтв – кваліфікація — музикознавець, викладач вищого навчального закладу.
  5. Клочкова Н.С. – Маріупольське музичне училище – кваліфікація — викладач, концертмейстер, артист ансамблю.
  6. Степанов В.А. – Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова – кваліфікація викладача музично-теоретичних дисциплін, вчителя музики та художньої культури.
  7. Бурдюг М.Г. – Комунальний вищий навчальний заклад «Київське обласне училище культури і мистецтв» – кваліфікація — керівник аматорського оркестру народних інструментів, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, викладач гітари.

На даний час в Ірпінській дитячій музичній школі працюють 16 викладачів, які закінчили наш навчальний заклад.

«Із самого народження музика приходить у наше життя, коли мама лагідно співає своїй дитині колискову. Пізнання світу теж тісно пов`язане зі прийняттям звуків живої природи. І лише наділеним Божою іскрою відкриває свої двері казкова країна чарівних акордів, де їх зустрічають мудрі наставники, щоб вести стежинами прекрасного, доброго, вічного. Багато хто  з обдарованих дітей обирає заняття музикою собі за професію. А якщо і складається доля по іншому, то все одно це величезне диво залишає у їхніх серцях назавжди свій неповторний слід».

                                                                                              Директор школи: Н.О. Дидикіна

Історія

У 1975 році на базі хорового товариства за ініціативи директора студії Г.М.Сорокіної була створена дитяча музична школа. Велику роль у її становищі відіграла перший директор Т.Т.Макаренко, лауреат Республіканського конкурсу вокалістів, засновник і керівник хору «Духовні посіви».IMG_8847

Приміщення в якому розпочиналась історія, було непридатне для навчання, не вистачало класів, інструментів. Заняття велись у різних загальноосвітніх школах та інших закладах. І лише в 1990 році завдяки наполегливим зусиллям педагогічного колективу, батьківського комітету та громадських організацій школа отримала умови для повноцінної творчої роботи. Заклад розташувався в центрі міста.

muzshkola1

В 2013 році на посаду директора прийшла Наталія Олександрівна ДИДИКІНА.

muzshkolavidkryttya19Наталія Олександрівна народилася 10 березня 1975 року у місті Києві.

Закінчила Бучанську школу №4. У 1990 –1994 навчалася у Київському міському педучилищі №2 ім. К.Д. Ушинського по спеціальності «Музичне виховання».

У 1994 – 1999 була студенткою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Музичне виховання та художня культура», спеціалізація « Викладач вокалу».

У 2000-2004 роках вела активну концертну діяльність з вокальною студією «Кантилена».

З 1998 році працює у Ірпінській музичній школі як концертмейстер та викладач фортепіано. З 2005 як викладач сольного співу.

Наталія ДИДИКІНА здобула кваліфікацію викладача вищої категорії. У 2006, 2009 та 2013 році проходила курси підвищення кваліфікації «Сучасні проблеми музичної педагогіки». У 2011 році — «Удосконалення методики викладання вокалу у початкових спеціалізованих навчальних закладах». Має досвід роботи з дітьми, які мають фізичні вади.

У 2004 році була визнана кращим молодим спеціалістом року.

Вона проводить активну діяльність у шкільних та міських концертних заходах, у роботі в рамках культурно-мистецького центру «Камертон» та благодійних заходах. Розробила програми «Сольний спів (постановка голосу), предмет за вибором, шестирічний курс навчання» (подана на розгляд в Міністерство культури і мистецтв України). ЇЇ учні – лауреати міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів дитячої творчості.

Добавить комментарий