Ансамбль старовинної пісні «Джерело»

Співа душа, а пісня з серця лине.
Вона хвилює місто і село
Вже 20 літ у нашім Приірпінні
звучить ансамбль, що зветься «Джерело».

Яке це диво – українська народна пісня ! Кого тільки не полонила її вічна краса. Українська пісня – то живий скарб, що йде від покоління до покоління, несучи радість чи смуток,чаруючи людську душу, даючи їй силу й натхнення.

Ансамблю старовинної пісні «Джерело» вже чверть століття. Його артистів добре знають в Ірпені, Бучі, Ворзелі, Пущі Водиці, Броварах, Обухові, у Коцюбинському і Переяславі-Хмельницькому, бо «Джерело» не пропускає жодного фольклорного фестивалю, що проходить на Київщині. Ансамбль завжди готовий виступити там, де люблять і цінують українську культуру – на концертних майданчиках, у школах, санаторіях, будинках ветеранів та інвалідів.

За особистий внесок у розвиток української культури, високий художній рівень, виконавську майстерність, пропаганду української старовинної пісні, ансамбль був нагороджений Дипломом лауреата IX обласного фольклорно-етнографічного огляду-конкурсу ім.П.П.Чубинського, Дипломом Ш ступеню І-го Всеукраїнського фольклорно-етнографічного фестивалю « Золоті ключі», Дипломом Ш-ступеню Всеукраїнського фес тивалю духовної музики «Введенські піснеспіви» та багато ін.

До 2013 року 9 років колективом керував Данило Лавриненко.

dzerelo1

Артисти ансамблю – люди літнього віку, від 55 до 77 років. У кожного свої турботи – діти, внуки, господарство, але вони завжди находять час, щоб зібратися на репетицію, поспівати, пожартувати, поспілкуватися.

З вересня 2013 р. колективом керує Наталя Прокопченко. Новий керівник вдихнула в ансамбль нове життя. Як розповідають артисти, вони ніколи так не поспішали на репетиції, як до своєї Наталочки.

denpamyatikoncert0105

Хоча грамот і дипломів у багажі колективу чимало, останні нагороди особливо радують. За виступ на недавньому фестивалі «Андріївські вечорниці» колектив отримав чергову відзнаку. Відзначили їх і на 10-му обласному фольклорно-етнографічному конкурсі ім.П.Чубинського.

У репертуарі колективу – понад 200 українських пісень, старовинні обряди. Артисти ансамблю не тільки із задоволенням співають разом, вони ще й зберігають традиції народної культури. Лідія Вікторівна збирає старовинні хустки, предмети побуту і рецепти народної медицини. Світлана Іванівна колекціонує українську вишивку, старовинні пісні, обряди, народний гумор. Разом з Віталієм Панасовичем і Раїсою Федорівною вони пишуть вірші і виступають як читці.

Ганна Федорівна, Любов Миколаївна та Надія Іванівна також вишивають і збирають рецепти народної кухні. Людмила Євдокимівна і Валентина Кузьмівна активно займаються організацією концертних виступів.

ВІДЕО З КОНЦЕРТІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ