Співати для українців так же природно, як працювати, їсти, пити. Зберуться з якоїсь нагоди і, як правило, закінчать піснею. Душа просить. А ті, для кого мало просто співати, а співати гарно, співати разом і багато, відводять душу в ансамблях, хорах. А коли поруч таких немає, то їх створюють.
От так і створили вісім років тому у Ворзелі ансамбль «Перевесло». Його основою стали учасники вже на той час недіючого співочого колективу з Учгоспу. Саме тоді селищна рада давала лад будинку Наталії Уварової, доньки Федора Терещенка, одного з найбільших українських меценатів. Будинок, який стояв пусткою, руйнуючись ( до того там була школа), став Центром Культури «Уваровський дім» і прихистком ансамблю.
До гурту співочих жінок влилися п’ять місцевих депутатів на чолі з секретарем ради Антоніною Перуцькою, яка співає і понині. Зараз в ансамблі шістнадцять жіночих голосів та один чоловічий.
Керує ними вже шість років високопрофесійний диригент Вадим Зеленюк, який є також художнім керівником народного хору ветеранів війни та праці «Пам’ять» Ірпінського відділу культури. « З його приходом наш ансамбль зазвучав багатоголоссям. Спочатку не всі сприйняли такі його намагання, але, невдовзі, вже самі дивувалися, як до ладу звучить у них пісня», – говорить душа колективу і його «опікунка» Ольга Михайлівна Файнікова. Вона – фаховий культпрацівник з сорокарічним стажем. Перед виходом на пенсію впродовж 18 років працювала заступником головного лікаря санаторію «Україна» з культмасової роботи. Завдяки їй виступи «Перевесла» набувають нових граней. Пані Ольга незмінна ведуча концертів. Вона вплітає у канву виступів чудові поезії, які підсилюють сприйняття теми пісень.
На останньому концерті, присвяченому 8 Березня, «перевеслянки» красувалися у нових головних уборах. «Тепер уже не соромно брати участь у фестивалях. Раніше ми пов’язували хустки, а зараз ось які маємо гарні очіпки», – радіє пані Ольга. І завдячують співачки такому своєму щастю керівникові підприємства «Рада» Наталії Семко, яка виділила на очіпки десять тисяч гривень. «Ще одну тисячу намагалися, зокрема, зібрати серед ворзельських депутатів, але безуспішно. Прийшлось ще раз звертатися до Наталії Григорівни», – продовжує Ольга Файнікова. А ще гріє перспектива одержати завдяки цій же благодійниці червоні черевички. «Тільки вдягну дівчат і тоді вже можна йти на телепрограму «Фольк-мюзік», щоб прославити Ворзель на всю Україну», – підсумовує Ольга Михайлівна.
Але, не зважаючи на відсутність очіпків і червоних черевичків, «Перевесло» здобувало перші місця на різних фестивалях, оглядах, конкурсах. У ворзельському музеї колектив має свій куточок, де виставлені всі його нагороди. Учасниці ансамблю сподіваються, що влада виділить їм кімнатку у Центрі Культури, де вони могли б залишати свої костюми, баян, барабан.
Двічі на тиждень, не зважаючи уваги на погоду, поспішають артистки на репетицію, щоб згодом злагоджено і щиро поділитися зі слухачами своїм співом. І обов’язково запросити їх заспівати разом з ними під час концерту.
Джерело: УНРП