Рубрики
РЕПОРТАЖІ Центральний будинок культури

Дитячий театр Андерсена розправляє крила

gydkekachennya0001Спектакль «Гидке каченя» за відомою однойменною казкою Г.К.Андерсена сьогодні ставлять ледь не в усьому світі. А нещодавно з’явився він у репертуарі унікального в нашій країні Дитячого театру Андерсена, створеного майже 3 роки тому в Ірпені. 27 грудня 2013 р. вистава «Гидке каченя» порадувала дітлахів своєю прем’єрою в ірпінському Центральному будинку культури.

Акторам вистави — від 4-х до 17 років. Сценарист і режисер-постановник – керівник театру – Олександр Столяров. «Це справді велика п’єса, яка триває півтори години, такий собі дитячий «Король Лір», — сказав перед прем’єрою Олександр Столяров.

До цієї події колектив дітей і дорослих йшов півтора роки. Ретельно шліфували на численних репетиціях кожну сцену, з усією серйозністю підходили до вирішення кожного питання. Тож, щоб мати можливість пошити костюми та виготовити декорації – розробили проект на отримання грошової допомоги, який подали на конкурс проектів БФ «Фонд громади Приірпіння» й успішно виграли. У результаті за ескізами Владислава Одарича (одного з батьків юного актора), Олена Мишлакова (теж представник батьківського комітету театру) пошила дивовижні костюми, які нічим не поступалися кроям іменитих столичних театрів.

gydkekachennya0002

Вистава має прекрасне музичне оформлення, для цього театр запросив до співпраці одного з провідних педагогів місцевої дитячої музичної школи – Л.П.Степанову. «Було особливе завдання від режисера: музика має бути класичною, якісною, серйозною, і в цьому водночас вбачався момент іронії по відношенню до того, що відбувається на сцені. Коли події розгорталися на пташиному дворі, — звучала музика двору королівського. Я переслухала багато творів, працюючи над виставою і категорично відмовилася від ілюстративності. Гендель, Бетховен, Пучині, Россіні, Чайковський, незакінчений квартет Рахманінова – усе це не лише допомагає відтворювати задум режисера, а й виховувати його юних акторів».

gydkekachennya0004Будь-які успіхи даються важкою працею. «Як виявилось, найважче – не відчаюватися. Разів п’ять опускалися руки: нічого не вийде, думалося, – діти хворіють, колектив через це важко втримати в купі, — зізнається О.Столяров. — На жаль, не в багатьох дітей є терпіння. У батьків також. Тому, що є деякі батьки  – прийшли, спихнули дитину і втекли. Дитині треба втягнутися в колектив, у режим репетицій, вивчити свою роль, а сама вона її вчити не може. Тобто, без батьків тут нічого не виходить. Якщо є якісь проблеми – то передусім у батьків».

У «Гидкому каченяті» задіяно більше 20 маленьких акторів. Це Іванка і Стас Цимбали, Соня та Матвій Столярови, Кирило Слабченко, Севастьян та Ангеліна Багінські, Ілля Городній, Оля Мандзюк, Юля Муравйова, Назар Селін, Олександра і Настя Корж, Катя і Вєта Болгови, Женя Точіліна, Тоня Рождаєва, Ліза Яковенко, Міша і Коля Терещенки, Едуард Тимофєєв, Мішель Коваль, Любомир Одарич. Помічник режисера – Петро Цимбал.

«Ми не робимо з дітей артистів. Ми вчимо їх любити один одного», — пояснює Олександр Столяров мету створення театру. Набір до трупи триває постійно. Що цікаво, знаходять тут себе і діти з обмеженими можливостями. Вимоги до дітей відсутні. Лише прохання до батьків – бути присутніми на репетиціях.

gydkekachennya0003

Вистава «Гидке каченя» готова до мандрівок закладами, де її готові прийняти. У минулому сезоні діти виступали в будинках для присталих, перед дітьми-інвалідами, у школах та лікарнях.

gydkekachennya0005

Нагадаємо, що за час існування колективу поставлено ще дві вистави: «Принцеса на горошині» та «Дівчинка з сірниками». Окрім того, про Дитячий театр Андерсена Олександром Столяровим знято документальний фільм для російського ТРК «Культура» — «В Москву! В Москву!».

 

Автор: Юлія БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКА

Фото: Володимир ШИЛОВ