4 квітня біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відділом культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради був проведений фестиваль писанкарства, іконопису та вишивки. На виставці-ярмарку були представлені роботи майстрині з Покуття (Івано-Франківська обл.) – пані Наталії та її юних помічниць Богданки та Іванки; роботи майстрині Петриківського та Київського розпису Світлани Сигиди.
Також ірпінчани могли побачити роботи місцевих майстринь: Іванни Гамеляк, яка виставили свої роботи з техніки валяння шерсті та в’язні м’які іграшки; Ірини Родюк, яка представила вироби з полімерної глини. Ірпінські майстрині Ганна Корженівська та Світлана Плеско виставили свої роботи вишивки ікон, рушників, та виробів з бісеру. Присутні могли ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою, організованою Ірпінською Центральною бібліотекою.
Також на фестивалі були проведені майстер-класи з писанкарства, Київського та Петриківського розпису, та з розпису техніки хною.
Зі словами вітання до усіх присутніх звернулась начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк. Євгенія Петрівна привітала усіх з Вербною неділею, яку люд відзначав 5 квітня, з наступаючим святим днем Великодня та вручила гості фестивалю із Покуття пані Наталі Почесну грамоту за участь у фестивалі писанкарства, іконопису та вишивки і символічні сувеніри на згадку.
Чарували присутніх своїм вокалом вихованці ІДМШ: Калинка Влада, Кривень Даня, Тернова Софія та Гайдученко Вікторія (педагог по вокалу Тетяна Савушкіна). Класичні та духовні твори виконав Хор класичного співу ІДМШ (керівник хору Лариса Андрухович). Інструментальну нотку у концерт внесли: відомий акордеоніст Віталій Волошин та народний ансамбль народних інструментів «Українські музики» МБК (художній керівник Юрій Давиденко) — до речі, гра на сопілці у супроводі оркестру Заслуженого артиста України Г.Раздєтова, а солістка оркестру Валентина Богданова зачарувала своїм народним співом усіх присутніх.
На фестивалі ведуча Вікторія Єльпітіфорова розповідала про традиції писанкарства та його виникнення. Наголошувала на різновидах великодніх писанок, розповідала історії та легенди про писанку.
А на завершення концерту учасники етно-гурту «Прелеста» з міста Київ, порадували всіх присутніх своїми запальними та мелодійними веснянками.
Незважаючи на те, що погодні умови були на межі між дощем, градом та сонцем, пройшов у теплій та чарівній атмосфері. А це й недивно, бо ж скоро увесь християнський люд відзначатиме святий день — Великдень.
Відділ культури просить усіх небайдужих до традицій нашого народу, приймати активнішу участь у таких заходах, аби мати можливість донести всю красу українських традицій та звичаїв нашому майбутньому поколінню.