УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Комунальний вищий навчальний заклад Київської обласної ради
«КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ»
І рівня акредитації (молодший спеціаліст)
Коледж культури і мистецтв – комунальний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, підпорядкований управлінню культури і туризму Київської обласної державної адміністрації, Міністерству культури і туризму України, має понад 80-річний досвід підготовки спеціалістів для галузі культури і мистецтва.
З квітня 2010 року навчальний заклад очолює Заслужений діяч мистецтв України Романчишин Василь Григорович.
В коледжі працюють висококваліфіковані викладачі. Серед них 68% — спеціалісти вищої категорії, 2 кандидати наук, 2 відмінника освіти України, 22 викладача – методиста та 6 старших викладачів, 15 мають почесні звання в галузі освіти, культури і мистецтва;
Сьогодні коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів на стаціонарній та заочній формах навчання з 5-ти спеціальностей та 8 спеціалізацій ( сертифікованих і ліцензованих згідно з чинним законодавством України).
Понад 50% студентів навчаються за державним замовленням.
В навчальному закладі створено належні умови для успішного навчання студентів та роботи викладачів: сучасно оснащені навчальні кабінети, спортивний та актовий зали, костюмерна кімната, комп’ютерний клас, навчальна студія звукозапису, бібліотека (фонд налічує майже 25 тисяч екземплярів навчальної, музичної, художньої літератури), буфет.
На базі коледжа діють творчі колективи: фольклорний гурт «Онуки полянські», дівочий ансамбль народної пісні «Роксолана», ансамбль народної музики «Не журись!», духовий оркестр та оркестр народних інструментів, академічний хори «Надія», «Форманта», ансамбль бандуристок, ансамбль народного танцю «Молодощі», фолк-рок гурт «Києвичі», естрадні ансамблі.
Коледж є також базою діяльності Київської обласної молодіжної громадської організації «Студконцерт».
Студенти і випускники коледжу щорічно перемагають в престижних міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях і конкурсах.
Спеціальності та спеціалізації
Сьогодні коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів на стаціонарній та заочній формах навчання з 6-ти спеціальностей та 6 спеціалізацій (сертифікованих і ліцензованих згідно з чинним законодавством України):
- Спеціальність 5.02010401 «Народна художня творчість»:
- народні та духові інструменти;
- народне пісенне мистецтво;
- видовищно–театралізовані заходи.
- Спеціальність 5.02020201 «Хореографія»:
- народна хореографія.
- Спеціальність 5.02020401 «Музичне мистецтво»:
- естрада.
- Спеціальність 5.02010201 «Бібліотечна справа»
- Спеціальність 5.02010501 «Діловодство»
- Спеціальність 5.14010301 «Туристичне обслуговування».
На заочному відділенні студенти навчаються за 3 спеціальностями та 5 спеціалізаціями:
- Спеціальність 5.02010401 «Народна художня творчість»
(народні, духові інструменти, народне пісенне мистецтво, видовищно-театралізовані заходи); - Спеціальність 5.02010201 «Бібліотечна справа»
- Спеціальність 5.02020201 «Хореографія»
(народна хореографія).
Предметно-циклова комісія народознавства та культурно-дозвіллєвої діяльності
Більшість випускників коледжу отримує кваліфікацію «Організатор культурно – дозвіллєвої діяльності», що забезпечує їм можливість виконувати багато видів професійної роботи в сфері культури, мистецтва та освіти:
-
керівник основних підрозділів установ клубного типу, центрів творчості, шкіл естетичного виховання;
-
завідуючий студією, позашкільним закладом;
-
керівник гуртка, аматорського колективу;
-
арт-директор, ведучий дискотеки, шоумен;
-
методист, організатор концертної діяльності.
Компетентність майбутніх спеціалістів формується на теоретичних та практичних заняттях з дисципліни «Народознавство». Викладачі Буряк В.П. та Литвинчук Г.Є. залучають студентів до вивчення українських народних звичаїв, свят та обрядів. Традиційним стало проведення у коледжі свят ПОКРОВИ, АНДРІЯ, МИКОЛАЯ, МАСЛЯНОЇ, ВЕЛИКОДНЯ та інших.
Професійні навички з організація та проведення тематичних вечорів, свят, обрядів, фестивалів, концертних програм, аукціонів, ярмарків, презентацій, виставок, ток-шоу формують у студентів викладач-методист Коваль Л.Я. та викладач вищої категорії Крячко Т.М. на заняттях з дисципліни «Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності».
Студентам надається можливість створювати творчі проекти різноманітних заходів і реалізовувати їх на практиці.
Заслуговують на увагу такі студентські роботи — ток–шоу «Ігроманія, ступінь ризику»; дискусія «Самосуд. За та проти»; фестиваль — конкурсно-ігрових програм»; тематичний вечір «Віват, маестро!», розважальна програма «Від сесії до сесії живуть студенти весело»; сучасні українські вечорниці; фольклорне свято «Які дерева – такі й квіти, які батьки – такі і діти».
Курс культурології викладають старший викладач Голомідова Н.М. та викладач-методист Литвинчук Г.Є., вони розкривають проблеми розвитку культури, вплив духовності на людину через мистецтво, літературу, науку, право тощо.
Студенти вчаться філософському мисленню, духовності, гуманізму і самореалізації у сучасному соціумі.
Випускники коледжу користуються попитом на ринку праці і повагою як професіонали. На своїх робочих місцях вони демонструють уміння проводити різні соціальні дослідження, створювати умови для відпочинку та розвитку здібностей населення, працювати з сімейною, молодіжною, дитячою аудиторіями. Ринок праці все більш цікавиться організаторами дозвілля. Їх популярність зростає.
Підготовка фахівців на заочному відділенні у коледжі культури і мистецтв проводиться відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах України.
Сьогодні на заочному відділенні коледжу за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» (на базі 11 класів) здобувають освіту 187 студентів: 121 – за державним замовленням та 66 — на умовах повної компенсації витрат на навчання (платне навчання).
Підготовка фахівців здійснюється за такими спеціальностями та спеціалізаціями:
- «Бібліотечна справа» — термін навчання 2 роки;
- «Народна художня творчість» (народні інструменти, духові інструменти, народне пісенне мистецтво, видовищно-театралізовані заходи) — термін навчання 3 роки;
- «Музичне мистецтво» (Естрада) — термін навчання 3 роки;
- «Народна хореографія» – термін навчання 3 роки.
В ході навчання студентам надаються необхідні документи:
- повідомлення про проведення настановчої сесії,
- довідки-виклики на сесії,
- графік навчального процесу на рік,
- розклади лекційно-практичних занять на час екзаменаційної сесії,
- довідкові матеріали для підготовки контрольних робіт, складання іспитів та заліків.
У міжсесійний період за бажанням студентів з ними можуть проводитися індивідуальні заняття.
Щосереди з 11.00 до 15.00 для студентів проводяться консультації.
Заочне відділення очолює викладач-методист Наталія Георгіївна Хоменко.
АДРЕСА КОЛЕДЖУ:
01601, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 15
Тел.: (044) 280-76-92 — приймальна
Сайт коледжу: http://koukim.com/
e-mail: koukim@ukr.net
листопад 2015