«Ірпінь не тільки притягує талановитих людей, але й вирощує їх, — зазначив директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, – у нас з’являються все нові таланти і навести приклад можна даною виставкою».
30 травня відбулося відкриття виставки «Петриківський розпис» у Історико-краєзнавчому музеї Ірпеня. На виставці представлені роботи гуртка «Петриківський розпис», учнів Ірпінського навчально-виховного об’єднання «Освіта» та його керівника Ольги Анатолівни Черес. До виставки вона зробила альбом, у який увійшли 98 дитячих робіт.
Петриківський розпис можна вважати брендом України, який формувався у 17 столітті на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. 5 грудня 2013 року Петриківський розпис був занесений до нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО.
«Ви собі не можете уявити, яку радість ви подарували нам, дорослим, у такий складний час, — звернулася зберігач фондів Олена Плаксіна до авторів картин, — у нашому музеї проводилися дві серйозні виставки присвячені Майдану, нам було дуже важко, але ви змогли підтримати нас у таку складну хвилину».
«Якою б талановитою людина не народилася, вона, як і зернятко, потребує дбайливого садівника, який би його, зернятко, виростив та виплекав, — зазначає Анатолій Іванович. — На щастя, у нас такі садівники є, один із них це керівник гуртка Ольга Анатоліївна».
Для гуртка «Петриківський розпис» відкриття виставки — незвичайне свято, за 22 роки роботи це їх перша велика виставка. На свято завітали перші учні Ольги Черес, які працюють дизайнерами, художниками, архітекторам, вчителями малювання, перукарями та майстрами розпису по нігтях, що не втомлюються дякувати вчителю за те, що не залишила їх без шматка хліба. Сама ж Ольга Анатолівна каже: «Мої учні – це моє багатство!»
На відкритті автори картин показували своє вміння музикувати та читати вірші, також підтримати Ольгу Черес завітала ірпінська поетеса та подруга з першого класу Лариса Юхименко.