16-21 травня у нашому місті проводився сімейний лекторій в рамках міжнародного руху Тижня подружжя в Україні. Сященнослужителі чотирьох конфесій говорили про сім’ю і шлюб, про порозуміння між чоловіками і дружинами, про кризу і вірність, про відповідальне батьківство. Неспроста – мріємо, молимося і служимо, щоб Ірпінь був містом здорових сімей, де в атмосфері любові і злагоди будуть рости щасливі і творчі діти. Більше 50 учасників лекторію, а це здебільшого подружні пари, щодня гостинно приймала Ірпінська центральна міська бібліотека, де відбувалися лекції. Щиро дякуємо директору бібліотеки Циганенко Олені Єгорівні та Відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради за сприяння у організації лекторію.
Розпочав серію зустрічей Станіслав Ґрунтковський – сімейний консультант, пастор Ірпінської Біблійної Церкви (ІБЦ), а також шанобливий сім’янин і батько трьох хлопців. У інтерактивній формі він обговорював відмінності у потребах чоловіків та дружина у шлюбі, а також основі перепони у спілкуванні, побудованого на гармонійних стосунках.
У середу естафету лекції перейняв Роман Мельниченко – сімейний психолог, священник УПЦ КП. Його слово було направлено на виявлення причин та явища сімейних криз, а також як їх подолати. Захоплива лекція не залишила нікого байдужим — адже тема була сповнена серйозних та жартівливих прикладів, та приперчена істиною, яку заклав Бог у відносини шлюбу.
Лекції для сімейних пар, – як розповідає Анастасія Нагорна, учасниця семінарів, – стали для нас дуже пізнавальними і корисними. При вельми сумній статистиці розлучень (близько 62 %) подібні лекції можуть мати якісне превентивне значення. Після лекцій хочеться ще більше працювати над собою і своїми відносинами. Спікери підготували дуже практичний матеріал – підіймалися питання незручні при розмовах з подругами або батьками, але які гостро важливі для здорового клімату в родині!
Микола Романюк, пастор ІБЦ, зачепив дуже хвилюючу тему ментальної та фізичної вірності. Він переконував берегти родину від будь яких руйнівних стосунків вказуючи на практичну відповідальність кожного з подружжя та закликав вірність підтверджувати, тренувати та відновлювати у відносинах.
Продовжив серію лекцій найпрактикуючий практик у сфері дитячого виховання – Володимир Батурський. Разом з дружиною Тетяною він відчув покликання від Господа турбуватися не лише про своїх дітей, але й про сиріт. У чарівному дерев’яному будиночку посеред лісів Ірпеня виховуються під його контролем і люблячою опікою 24 дитини, серед яких троє рідні по крові, а всі разом рідні по серцю. Володимир ділився своєю історією, грав на гітарі авторські пісні, та надихав присутніх батьків, реальних і майбутніх, до терпеливості. Адже сім’я особливо зміцняється тоді, коли може не лише акумулювати любов, а віддавати її — наприклад, наступним поколінням.
Завершували ірпінський лекторій отець Андрій Клюшев, настоятель парафії св. Миколая (УПЦ), та отець Мирослав Латинник, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ), темою, з якої починається кожний християнський шлюб – вінчання. Красивий обряд чи таїнство? Кожна пара повинна усвідомлювати, що традиція церковного вінчання має важливий сенс, адже через щиру молитву пара дає обіцянки один одному у впевненій вірі перед Господом, а Бог із своєї любові благословляє рішення пари на подружнє життя і дає Свою зміцнюючу благодать.
Підводячи підсумок, отець Андрій Клюшев зауважив: «На мою думку лекторій був вдалий. Мені було цікаво слухати своїх колег доповідачів усіх без виключення. Теми дуже актуальні і були викладені у когось професійно, зі знанням справи, у когось просто від серця, що не менш важливо».
«Треба відмітити високий професійний рівень спікерів. Розмова йшла про самі, на сьогодні, животрепетні проблеми сім’ї. Особливу радість переживаю від того, що організаторами цих лекторіїв виступила Міжконфесійна Рада церков Ірпеня та Приірпіння. Єдність священнослужителів у питаннях сім’ї дає нам надію на те, що Церква зможе допомогти мешканцям нашого регіону, як підходити до питань створення сімї й до рішення проблем, що виникають вже в шлюбі» – розповів пастор Андрій Каленчук.
Яся Сидорчук