Рубрики
ВІДГУКИ ТА ПОРАДИ ГУРТКИ

В який гурток віддати учня

В який гурток віддати учня, щоб він не втомлювався і правильно розвивався

Крім школи у дитини повинен бути і інший світ – захоплень. Завдання батьків – допомогти визначитися і записати своє чадо в студію, секцію або гурток.

Навіщо це потрібно? Ну хоча б для розширення кругозору. Не варто робити з дитини «ботаніка», який нічого не бачить далі шкільних підручників. Щоб малюк розвивався, необхідно розширювати межі його світу. І всілякі студії, секції, гуртки – відмінна підмога в цьому. До того ж не рідкість, коли захоплення з віком переростає у справу всього життя, а дитячий гурток виявляється стартовим майданчиком для майбутніх професійних звершень.

Як вибрати?

Безпрограшний варіант для дівчаток

Добре, якщо дитина сама знає, чого хоче, і без допомоги батьків записується на футбол або танці. А якщо чадо ні до чого не тяжіє, крім комп’ютерних «стрілялок»? Тоді батьки беруть ініціативу в свої руки і намагаються захопити. Давай спробуємо займатися тенісом – всі твої друзі записалися. Ти непогано малюєш – давай сходимо в ізостудію. І так далі. Врешті-решт, і комп’ютер можна поставити на службу вашим інтересам і записати дитину, допустимо, до гуртка комп’ютерної графіки. Якщо і сидіти за монітором, так хоч отримуючи нові навички.

Не забувайте, що розвиток повинен бути гармонійним. І при виборі гуртків намагайтеся дотримуватися рівноваги – не захоплюйтеся тільки спортивними або, навпаки, тільки інтелектуальними заняттями. В ідеалі добре було б їх поєднувати, наприклад, футбол і малювання, танці та шахи. Пострибати після уроків, особливо сучасним дітям, в яких є провідним сидячий спосіб життя, дуже корисно. Але й перемкнути мозок на іншу діяльність не менш важливо.

Як все встигнути?

Це найголовніше питання батьків, які заперечують позашкільні заняття. І найпоширеніша помилка. Насправді насичений розпорядок дня дисциплінує дитину, організовує її краще за будь-яких покарань і повчань, привчає розпоряджатися часом і цінувати його. Просто саме життя змушує школяра усе встигати – це єдина умова не нахапати двійок на уроках і виконати роботи в гуртках.

Інша справа, що мами (і тата теж) повинні спочатку допомогти дитині організувати свій режим дня. Можна навіть прописати його по хвилинах: коли обід, коли уроки, а коли треба виходити на заняття. Зате у вас не буде боліти голова, як відтягнути дитину від телевізора, і ви не будете мучитися питанням, де він пропадає вечорами. Чадо зайнято ділом!

Найважливіше

У гуртках шахів потрібно вирішувати логічні задачки. Не перестарайтеся з гуртками, їх не повинно бути дуже багато, інакше дитина просто втомиться. А хобі має приносити радість. Дозвольте дітям змінити гурток, якщо їм захотілося зайнятися чимось іншим. Це поки не професія і навіть не вибір вузу – всього лише пошук себе і своїх інтересів.

Цікавтеся захопленнями своїх дітей і підтримуйте їх. Навіть якщо вам мріялося бачити сина в шаховій секції, а не у футбольній. Поважайте їх вибір. Постарайтеся знайти гроші на заняття, якщо бачите, що дитина захоплена всерйоз.

Навчання в деяких секціях (гірськолижного спорту, наприклад, чи комп’ютерних) коштує дійсно чималих грошей. Але їх компенсує свідомість того, що дитина при ділі. Єдине – варто домовитися ще «на березі», що це не хвилинна примха, а довгостроковий проект. І лише в цьому випадку варто купувати дороге обладнання. Втім, це стосується будь-яких гуртків.

До речі

Підказка для батьків.

Дитина не знає, чим би зайнятися, і ніяких захоплень немає? Як їй допомогти, врахувавши особливості характеру. Бойовим, задиристим хлопчакам підійдуть «справжні чоловічі» заняття – футбол, хокей, боротьба, морська справа.

Безпрограшний варіант для дівчаток – танці або фігурне катання, благо після всіх «льодовикових періодів» ці заняття на піку популярності, а секцію знайти не проблема.

Щоб відірвати любителів комп’ютерних стратегій від моніторів, можна віддати їх в секцію шахів. Тут теж потрібно вирішувати логічні задачки.

Тихих, невпевнених в собі, краще віддати в гурток, де передбачається колективна робота, а не сольні виступи — наприклад, в хор.

Якщо ваша дитина обожнює «кривлятися», добре копіює вчителів та однокласників — відведіть її в театральну студію.

Дитина прагне популярності? Відведіть на уроки гри на гітарі. Уміння перебирати струни відразу зробить його душею будь-якої компанії.

Якщо у вашого чада проблеми із зором, найкраще записати його в басейн. Плавання взагалі дає оздоровлюючий ефект.

А якщо ваш нащадок гладко бреше і складає небилиці, знайдіть йому літературну студію або відведіть до редакції шкільної газети. Нехай його фантазія працює на користь справи.

Особиста думка

Сергій Варчук:

— Моя донька вже доросла, а синові Вані скоро буде 5 років. Зараз він ходить до дитячого центру, там у них і танці, і музика, і ліплення, і малювання, і інше. Взагалі я вважаю, що, вибираючи гурток, головне – не тиснути на дитину. Але, з іншого боку, якщо малюка нічим не зацікавлювати, то сам він у секції не запишеться і нічим займатися не буде.

Джерело: http://www.novipetrivtsi-school3.edukit.kiev.ua/