Інформаційно-туристичний центр при відділі культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради (ІТЦ) відкрито 11 листопад 2011 року в ірпінському історико-краєзнавчому музеї.
Директор ІТЦ — Тетяна Антонова, народилася 15 березня 1977 року в місті Кіровоград. Закінчила Олександрійське училище культури, Київськтй університет культури і мистецив, навчалася в аспірантурі. По закінченню відразу почала викладати там же. Досвід педагогічної діяльності 14 років. Одночасно працювала на керівній посаді в системі В2С з 1999 року.
Телефон: 098-325-81-46
Історія ІТЦ
11 листопада 2011 року на урочистому відкритті ІТЦ червону стрічку перерізали заступник міського голови Михайло Мацелик та начальник відділу культури та туризму Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк. Присутніх з цією знаковою для Ірпеня подією привітала керівник центру Олена Плаксіна, яка запросила усіх до першого туристичного туру по Ірпеню.
Головною метою ІТЦ є надання інформації про історичні пам’ятки Ірпеня та Ірпінського регіону, розробка туристичних регіональних маршрутів, створення реєстру пам’яток історії та культури, а також бази даних про туристичні об’єкти Приірпіння. Одним із напрямків роботи ІТЦ є створення карти туристичної інфраструктури нашого регіону, а саме наявність готелів, ресторанів, конференц-залів, спортивних об’єктів, які будуть задіяні в реалізації програми «Ірпінь туристичний». Окрім цього, ІТЦ має на меті створення відео – та фототеки, видавництво літератури, листівок, буклетів на історичну тематику для збереження культурної та історичної спадщини регіону.
Олена Плаксіна, директор ІТЦ, не приховувала свого хвилювання, адже нарешті її мрія отримала реальне втілення. Ідею створення регіонального центру, який би займався туризмом,вона мріяла здійснити давно, проте без однодумців та фінансової підтримки здійснити задумане протягом багатьох років не вдавалося. Всі спроби знайти порозуміння з минулим керівництвом завершувалися нічим. Але недаремно говорять, що, якщо чогось дуже прагнути, то все неодмінно здійсниться. Олена Плаксінащиро подякувала Євгенії Антонюк, начальнику відділу культури та туризму, яка доклала чимало зусильдо реалізації проекту. «Власне саме завдяки її цілеспрямованості і наполегливості і відбувається сьогоднішня подія», – зазначила Олена Плаксіна, яка розповіла про творчі плани ІТЦ на цей та наступний роки, а також запросила всіх на першу екскурсію по Ірпеню на комфортабельному автобусі, який вже чекав біля міськради.
Наше Приірпіння – край, який багатий на історичне минуле, має чимало визначних місць, які можуть бути представлені як екскурсійні об’єкти. Наприклад, такий звичний для всіх вокзал, який маєнадзвичайно цікаву історію, старі будиночки, де у свій час проживали відомі письменники, художники, композитори, актори, і які збереглися до наших днів…
Мимо них ми проходимо – пробігаємо заклопотані щоденними справами і не бачимо, що один за одним зникають ці мовчазні свідки минулої епохи. Вже багато з тієї історії втрачено і знищено не лише часом, який як відомо, нікому непідвладний, а безжальною рукою людини. Тому екскурсії, які вже розроблені ІТЦ , -зазначила Олена Плаксіна, — це спроба донести інформацію про ті скарби, якими так багатий наш край, а також зберегти їх для наступних поколінь».
Такої ж думки і Євгенія Антонюк, начальник відділу культури та туризму, яка покладає на центр неабиякі сподівання: «Сьогодні туристична галузь в Приірпінні загалом, і в Ірпені, зокрема, розвинена недостатньо, якщо не сказати більше, – дуже бідно. Адже до цього часу розвитком туризму належно ніхто не займався, тому для мене було очевидним, що головним завданням як начальника відділу розвивати не лише культуру, а й туризм в нашому регіоні. А розвивати туризм в Ірпені потрібно і важливо. Тим більше, на цю тему я захистила магістерську роботу».
На ІТЦ покладаються достатньо відповідальні завдання: а це і підвищення іміджу Ірпеня на туристичному ринку України, участь у розробці програм та організації практик для студентів та школярів, налагодження контактів з ІТЦ з інших міст не лише України, а й за кордоном. Тим більше, що у 2012 році виповнюється 110 років з дня заснування Ірпеня. Ювілей міста співпадає з проведенням футбольних ігор Євро – 2012. Тому для влади це саме той шанс, який не треба упускати, щоб зробити місто інвестиційно привабливим та перетворити його на перлину не лише Києво – Святошинського району, а й усієї України. Про це повідомив заступник міського голови Михайло Мацелик : «Робоча комісія, яка координує всю роботу по проведенню Євро -2012 у нашому місті і я як голова цієї комісії дуже зацікавлений у практичній реалізації проекту «Ірпінь туристичний», тому міська рада підтримала цей проект і прийняла рішення про відкриття інформаційно – туристичного центру як структурного підрозділу відділу культури та туризму Ірпінської міської ради.Вважаю цю справу дуже перспективною і потрібною для всіх ірпінчан. Сьогодні необхідно залучати широкі верстви населення до вивчення історії, пошани до великої спадщини Ірпеня і таким чином сприяти патріотичному вихованню молодого покоління, інтелектуально та духовно збагачувати жителів міста, бо без минулого, як відомо, немає майбутнього», – зазначив Михайло Мацелик, який пообіцяв усіляко сприяти роботі інформаційно туристичного центру. «Вже найближчим часом ми зустрінемося аби обговорити разом нашу подальшу співпрацю», — сказав посадовець.
(матеріал з сайту: http://www.imounr.org.ua/?p=17351)
Ірпінські православні храми
До 70-річчя визволення Ірпеня