Рубрики
Ірпінський історико-краєзнавчий музей ВИСТАВКИ РЕПОРТАЖІ

Творче натхнення художника Інокентія Коршунова

zhyvopyskorshunova17 червня в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка картин художника Інокентія Коршунова.

Родом він з Одеси, зараз вже кілька років живе в Ірпені. Це його друга авторська виставка (у Всеукраїнських твори Інокентія Коршунова експонуються регулярно).

Перша авторська виставка була 2003 року, коли він ще жив в Одесі. Відтоді експозиція майже повністю оновлена. Зараз Інокентій Коршунов творить переважно на комп’ютері. Це, зокрема, ілюстрації до книг видання «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Також серед нових робіт ілюстрування видання книги Сашка Лірника.  Планується, що ці роботи стануть основою експозиції наступних виставок.

Інокентій Коршунов розповів, що найбільше творче натхнення йому надає його дружина Рута. Ще на відкритті своєї виставки він поділився дитячими спогадами, що його спонукали стати художником.

Батьки йому малому забороняли дивитися телевізор. Казали, йди в іншу кімнату – займайся своїми справами. Інокентій ішов – і малював. Потім приходив і показував батькам малюнок. Протягом цього часу вловлював нагоду пару хвилин подивитися телевізор. Так за вечір він міг намалювати й прийти показувати батькам з десяток малюнків, у такий спосіб отримуючи нагоду загалом на хвилин двадцять «ефірного часу» перегляду телепередач.

Сучасні картини Інокентія Коршунова (принаймні, виставлені зараз в музеї) вирізняються зовнішньою начебто простою, за якою приховується глибокий зміст. Там немає якихось насичених сюжетів, нагромадження деталей. Художник володіє мистецтвом зобразити якусь банальну повсякденну річ (горіх, в’язку часнику, однотонну стіну будинку чи надкушене яблуко), яку ми повсякчас споглядаємо у своєму житті не звертаючи на неї особливої уваги, проте побачивши її зображеною на полотні Інокентія Коршунова – наче рентгеном своєї підсвідомості розпізнаємо те, чого раніше не вдалося осягнути поглядом.

ДЖЕРЕЛО