Рубрики
АНОНСИ ФЕСТИВАЛІ

ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ В ІРПЕНІ»

                                                                          

                              ПОЛОЖЕННЯ 

                  про проведення  ІІІ-го регіонального  фестивалю  народної творчості

                               «АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ В ІРПЕНІ»

 

1. Загальні положення:

 

1.1.        Регіональний  фестиваль  народної творчості «Андріївські вечорниці в Ірпені»  проводиться з метою подальшого розвитку різножанрового народного мистецтва, залучення широкої громадськості та творчої інтелігенції до діяльності закладів культури і аматорських колективів.

Проведення міського фестивалю народної творчості покликане сприяти виявленню та показу місцевих надбань народу в усіх видах народної творчості. Фестиваль має продемонструвати розмаїття творчих здобутків, регіональні і національні особливості народного мистецтва.

 

1.2. Засновником фестивалю є Ірпінська міська рада.

1.3. Фестиваль проводиться відділом культури, національностей та релігій  Ірпінської міської ради на базі  Центрального Будинку культури в  місті Ірпені.

 

  1. Основні завдання фестивалю:

 

2.1.        Подальший розвиток усіх видів і жанрів аматорського мистецтва, традиційної народної та сучасної культури, створення нових і зміцнення існуючих гуртків і колективів народної творчості, залучення до них нових учасників.

 

2.2.        Популяризація засобами мистецтва творів, які складають світову класичну спадщину, кращих зразків сучасного мистецтва, фольклору, пропаганда засобами мистецтва творів, які складають світову класичну спадщину, кращих зразків сучасного мистецтва, не вивчених джерел фольклору, обрядовості та звичаїв нашого народу.

 

2.3.        Поповнення репертуару аматорських колективів творами про визначні історичні події  та самобутні традиції області, підвищення художнього рівня аматорського мистецтва, збагачення репертуару високохудожніми творами національної драматургії, музики, хореографії, зростання виконавської майстерності аматорських колективів, вивчення місцевих традицій , звичаїв та обрядів.

 

2.4.        Підвищення рівня виконавської майстерності аматорських колективів, пропаганда досягнень аматорського мистецтва – широкий показ кращих концертних виступів, обрядових сценок, театралізованих масових свят,  виставок декоративно-прикладного та вжиткового мистецтва.

 

2.5   Залучення колективів Київської області до участі в конкурсі, який сприяє зближенню та укріпленню подальшої творчої співдружності, обміну репертуарами, обрядовими обробками , концертними виступами.

 

3. Умови та порядок проведення фестивалю:

 

3.1. У фестивалі-конкурсі беруть участь міста та селища Київської області, які  представлені аматорськими колективами та окремими виконавцями закладів клубного типу незалежно від їх підпорядкування, позашкільних і навчальних закладів.

3.2. Концертна програма, що представлена містами та селищами Київської області на фестивалі, має містити наступні жанри:

вокально-хоровий (хорові колективи- народні,  старовинної пісні, козацької пісні,  солісти-вокалісти);

інструментальний ( ансамблі народних інструментів, ансамблі бандуристів, вокалісти-бандуристи);

хореографічний (ансамблі, народного, сучасного танцю);

традиційна народна культура (фольклорні, фольклорно-етнографічні колективи);

образотворче, декоративно-прикладне мистецтво (виставки художників-аматорів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва).

 

3.3. Колективи та виконавці поділяються за наступними віковими категоріями:

1— Діти- віком від 7-11 років;

П-Діти- віком від 12-17 років;

Ш- Дорослі колективи- від 18 років без вікових обмежень.

 

3.4. Тривалість концертних виступів колективів не повинна перевищувати 10-15 хвилин.

 

4. Критерії оцінки:

 

4.1. Виступи колективів та індивідуальних виконавців оцінює журі, до складу якого входять діячі культури і мистецтв, викладачі навчальних закладів культури і мистецтв, фахівці відділу  культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, за  10-бальною системою згідно з критеріями:

— художній рівень репертуару;

— виконавча майстерність;

— сценічна культура виконавців і художня виразність номерів.

4.2.  Переможці та дипломанти фестивалю будуть визначатися рішенням журі на підставі балів, набраних учасниками конкурсної програми.

4.3   Вікова категорія учасників фестивалю – без обмежень.

 

5. Органи управління фестивалю:

 

5.1. Для координації організації та проведення фестивалю створюється оргкомітет.

5.2. Склад оргкомітету фестивалю (далі — оргкомітет) затверджується   розпорядженням начальника відділу культури, національностей та релігій  Ірпінської міської ради.

5.3. До складу оргкомітету входять представники Ірпінської міської ради, провідні діячі  культури та мистецтв.

5.4. Оргкомітет затверджує склад адміністративної та режисерсько-постановчої групи,  план організаційних заходів і програму, склад журі, емблему, афіші, запрошення на фестиваль.

5.5. Оргкомітет погоджує кошторис та узгоджує дату проведення фестивалю.

 

6. Підведення підсумків та заохочення учасників :

 

6.1. На підставі набраних балів журі фестивалю  визначає  переможців Гран-прі, 1-3 місця з врученням дипломів І, ІІ, ІІІ ступенів та цінних подарунків.

6.2. За поданням журі фестивалю оргкомітет нагороджує дипломами та подарунками учасників заключного Гала-концерту.

 

7. Фінансування фестивалю:

 

7.1. Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок коштів, передбачених на проведення регіонального  фестивалю народної творчості «Андріївські вечорниці в Ірпені» та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

 

7.2. Для проведення фестивалю, зокрема на організаційні витрати,  колективам пропонується благодійний внесок у розмірі 200 (двісті) гривень.

 

Дата проведення фестивалю: 14 грудня 2013 року,у суботу, під назвою –«Андріївські вечорниці в Ірпені». Початок о 10-00 год.

 

 

8.1                                         Заявка на участь

 

Заявка на участь у фестивалі подається у відділ культури, національностей та релігій  Ірпінської міської ради  до 25 листопада 2013 року.

Форма заявки:

назва клубного закладу,

назва колективу,

назва твору, автор,

жанр,

прізвище, ім`я та по-батькові керівника або виконавця,

тривалість номеру.

 

 

Адреса Відділу культури, національностей та релігій  Ірпінської міської ради:

Начальник  відділу – Калинка Анатолій Степанович.

Завідуюча сектором організації і проведення загально-міських свят —

Костенко Інна Миколаївна,  тел. 097-10-29-105

08200, м.Ірпінь, вул. ІІІ-Інтернаціоналу, 183, тел. (04597) 5-55-93, (04597) 5-73-82

Інформацію читайте на сайті відділу культури національностей та релігій – http://irpinculture.org.ua/

Електронна пошта : kulturairpin @ ukrpost. ua

 

 

 

Начальник відділу культури, національностей та релігій

 А.С.Калинка