Рубрики
ВІДГУКИ ТА ПОРАДИ

Микола Будник і кобзарство

Книга представляє зацікавленому читачеві унікальний новітній погляд на феномен і проблематику одного з найунікальніших явищ української традиційної культури — кобзарства і лірництва. 2015-6-8_11-46-33Крізь призму світобачення леґендарного панотця-цехмайстра Київського кобзарського цеху Миколи Будника та власних спостережень й експериментів, в процесі багаторічного спілкування та активної співпраці з майстром, автор доходить важливих висновків про історичну сутність кобзарських практик в Україні, виникнення й еволюції супровідного інструментарію, як-от гусел, автентичної бандури, кобзи Остапа Вересая, колісної ліри, та репертуару, що виконувався на цих інструментах.

10 книжок, які прекрасно ілюстровані та містять диск із кобзарським співом самого Миколи Будника, буде розповсюджено по школах та закладах культури Ірпеня.

Видання є важливим етапом усвідомлення наукової істини про основи епічної й старцівської традицій українців. Воно містить конструктивну критику сучасного, так званого «академічного», бандурництва й розвінчує цілу низку квазінаукових і романтичних мітів про кобзарство.

На сьогоднішній день книгу можна придбати в інтернет-магазинах за 150 грн.

До речі, нещодавно в Ірпені було перейменовано провулок Революції на провулок кобзаря Будника.