Рубрики
НАШ КРАЙ

Свято-Троїцька церква в Ірпені

Ірпінська Троїцька церква — найстаріший храм міста. Збудована у 1910 році. Дерев’яна, обкладена цеглою.

Троїцька_церква_(Ірпінь)

Третього березня 2015 року протоієрею Памфілу, настоятелю Свято-Троїцького храму нашого міста виповнилося — 90 років! У довжині його життєвого шляху, вписався ледь не весь вік нашого міста, а день народження припав на його День Ангела.

НАСТОЯТЕЛЮ ІРПІНСЬКОЇ ЦЕРКВИ – 90!

Памфіл Микитович завжди виховав не одне покоління православної пастви. Його стежкою пішли рідні діти, отець Сергій служить у Свято-Троїцькому храмі міста, другий син, отець Василь — у Києві на Деміївці. Донька Анна є регентом одного з найкращого хорів православних церков України, наймолодша донька Олена нині проживає в Канаді,  її чоловік  також є священиком. Отець Памфіл свого часу  закінчив музичне училище.

Привітати отця Памфіла прийшло багато прихожан, зокрема колишній очільник міста Олег Бондар, депутати Ірпнінської міськради Петро Ященко, Петро Король та інші. Архієрейську службу на честь ювілею відправив єпископ Макрівський, Іларій, повідомивши, що Блаженішим митрополитом Онуфрієм отцю Памфілу було присвоєно орден Андрія Первозванного I  ступеня. Многая літа!

А 1 червня, у День Святого Духа, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій взяв участь у святкуванні 100-річчя Свято-Троїцького храму та звершив Божественну літургію.

Владиці співслужили: благочинний Ірпінського благочиння протоієрей Олександр Федоричко, настоятель храму протоієрей Памфіл Вовченко, клірики і гості парафії у священному сані. Під час богослужіння єпископ Іларій вимовив проповідь, прочитав молитву Господу Вседержителю про мир і припинення міжусобної ворожнечі в Україні, а також підніс заупокійну молитву про всіх дітей, які загинули у зоні збройного конфлікту на Сході України.

З нагоди престольного свята владика, духовенство та віряни пройшли хресною ходою навколо храму. Єпископ Іларій привітав усіх зі сторічним ювілеєм і передав присутнім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.