Рубрики
НАШ КРАЙ РЕПОРТАЖІ Центр методичної та культурно-масової роботи

Триває робота над переліком об’єктів культурної спадщини Ірпеня

22 липня рішенням сесії Ірпінської міської ради було затверджено Перелік об’єктів культурної спадщини в місті Ірпінь, до якого потрапило 58 таких об’єктів.

Варто нагадати, що відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» занесені до Переліку об’єкти набувають правового статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, а відтак роботи на даних об’єктах культури можуть здійснюватись тільки за наявності письмово дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Наразі, ми маємо на меті повідомити власників будівель, зазначених в переліку, про даний факт. Розуміємо, що зробити це вкрай важко. Адже у нас є тільки адреси, а імен власників не має. Тобто через пошту розіслати повідомлення неможливо без встановлення імен власників. Фахівці відділу культури, національностей та релігій робитимуть подвірний обхід. Паралельно буде направлено запити у відповідні служби аби встановити власників приватних будівель.

Варто зазначити, що затверджений рішенням сесії Перелік об’єктів культурної спадщини є робочим, тобто ми продовжуємо збір фактів та документації по кожному з об’єктів.

Найскладнішим етапом є підготовка акту технічного стану об’єкта (пам’ятки) культурної спадщини, особливо, якщо йде мова про приватну власність, адже тут необхідно мати доступ до будівель. В основному з нами співпрацюють родичі та спадкоємці відомих осіб, що проживали в історичних будинках.

Також хочу наголосити, що даний Перелік є відкритим, тобто після оприлюднення кожен громадянин може внести свої пропозиції щодо доповнення даного Переліку та інформацію пов’язану з ним. Також будемо вдячні всім за сприяння та допомогу в оформленні документів, необхідних для внесення об’єктів культурної спадщини нашого міста до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Шановні мешканці міста Ірпеня, звертаюся до вас з проханням, якщо Ви побачите в списку свою адресу – зверніться до відділу культури, національностей та релій Ірпінської міської ради (вул. Соборна, 183, тел. 55-593) з метою сприяння у проведенні належного обліку об’єктів культурної спадщини нашого міста. Підкреслюю, ми поважаємо право приватної власності! Однак закликаю шанувати історію і культуру нашого краю, сприяти її збереженню та популяризації.

Перелік ТУТ.

Євгенія Антонюк,

начальник відділу культури, національностей та релігій