У залі «Ірпінської дитячої музичної школи» 23 лютого відбувся ІІ Фестиваль фортепіанної музики «Присвята класиці» – звучали твори Вольфганга Амадея Моцарта.
Започаткований цей фестиваль у 2016 р. (19.02.16 р. – звучала музика Й.С. Баха та його синів), ідея і втілення належать адміністрації двох музичних шкіл – Ірпеня та Коцюбинського (директори Н.О. Дидикіна, М.В. Неголюк; завучі Н.Д. Маніва, Л.М. Андрухович) – та фортепіанним відділам (оргкомітет представляли завідуючі відділами Т.В. Скатова; Н.С. Харченко).
Викладачі двох шкіл-засновниць Т.В. Скатова, М.В. Неголюк, Н.С. Харченко, Н.Д. Маніва, І.О. Білан, О.І. Саєнко, В.П. Пінчук, В.В. Корнієнко, О.В. Колісник, Є.Г. Колодяжна, М.А. Левкіна, Л.П. Наконечна, А.С. Лук’яненко, а також викладач ДШМ м. Бучі О.С. Лазоренко ретельно підібрали і підготували з учнями цікаві твори Моцарта.
Старовинні менуети чергувались із рондо (найзнаменитіше з них – «Турецьке рондо»), лунала сповнена драматизму п’єса №18 з «Альбома 8-річного Моцарта» і поряд весела мініатюра «Хліб з маслом», багато перекладів для фортепіано вокальної та симфонічної музики (варіації на тему з опери «Чарівна флейта» або арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро»), старшокласники грали сонати і навіть концерти.
Музика геніального Моцарта тільки на слух здається легкою, прозорою, невимушеною, але для виконавця є випробуванням на професіоналізм, тонкий смак і вдумливе розуміння глибини задуму композитора і стилю епохи.
Про життєвий і творчий шлях Моцарта цікаво і змістовно розповідала Людмила Миколаївна Карапетян.
Натхненним обрамленням дитячого концерту стало виконання Симфонії соль мінор (виконавці Надія Скрипчак і Андрій Степанов) та феєричне Рондо з Концерту №20 (виконавці Анастасія Лук’яненко і Андрій Степанов).
Музика Моцарта пробудила у всіх слухачів живі почуття любові, віри, ніжності, прагнення досягти гармонії з небом і з собою. Диво спілкування з прекрасним відбулося, і гарним вітанням прозвучав написаний у цей день вірш поетеси Лариси Пастух «Закоханий рояль». Завдяки музиці ми вже 23 лютого відчули Весну.
Джерело: Ірпінь Цікавий