Відродження літературного містечка в Ірпені

Колись будинок письменників «Ірпінь» був літературним осередком, саме тут були написані найвідоміші твори Остапа Вишні, Миколи Рильського, Панаса Мирного та багатьох інших визначних письменників.

Натомість зараз на місці, де колись жила літературна муза, – похилений паркан, зруйновані приміщення та стежки, що заросли травою. Ще донедавна оспіваний у минулому і занедбаний за роки незалежності України Будинок творчості письменників «Ірпінь» не мав жодних перспектив. Відсутність коштів для його реконструкції загрожує  повною втратою унікального місця. Втім місцева влада разом із представниками спілки письменників вирішила відродити місце народження відомих літературних творів. Заснували будинок письменників ще у 1953 році, спершу там був лише один корпус, пізніше їх розрослося аж до 10, і кожен письменник мав тут свій куточок.
Саме тут видатні письменники написали свої найвідоміші твори, які тепер знає вся Україна. Саме тут розважалися та уникали побутових проблем. Проте ще з радянських часів будинок письменників почав потроху занепадати. Тож до наших днів лише деякі речі зберегли свою історичну цінність. Цього року ірпінські депутати вже передбачили у бюджеті 5 мільйонів гривень на відновлення території та корпусів будинку письменників. Навіть вже розробили план відновлення.
Міські чиновники взагалі планують зробити Ірпінь літературним центром України. Адже відновлять не лише будинок творчості, а й спорудять пам’ятник письменнику, облаштують  Літературну алею слави та організують щорічну премію для літераторів, на це з міського бюджету виділяють 500 тисяч гривень. 
Джерело: Правда Тут

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Enter Captcha Here : *

Reload Image