Рубрики
Ірпінський історико-краєзнавчий музей АНОНСИ ВИСТАВКИ РЕПОРТАЖІ

Виставка «Символ віри» в Ірпені

Виставка «Символ віри» в ІрпеніДо Великодніх свят в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка творів луганської, а тепер і ірпінської художниці Ірини Мізері «Символ віри». В експозиції представлено шістнадцять робіт, виконаних у давній техніці – живопису на склі.

В результаті творчих пошуків Ірина Мізеря віднайшла власну мистецьку мову, в чому можна переконатися побачивши її виставку. Кожній картині художниця присвячує філософське есе, в якому повніше розкривається її бачення. До речі, об’єдналися всі шістнадцять картин у окрему експозицію тільки зараз, тобто виставка на релігійну тематику не була задумкою авторки.

Зважаючи на те, що професійної художньої освіти пані Ірина не має, багатьом буде цікава її біографія.

Народилася Ірина Мізеря 14 січня 1959 року у м. Луганську. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Автор монографії, декількох навчальних посібників і численних наукових статей з проблем гендерного виховання дітей та підлітків.

З 2004 року займається декоративним розписом по склу, використовуючи авторську техніку. Живописом захоплювалася з дитинства, однак спеціальної освіти не одержала.

Художниця працює в різних жанрах, серед них пейзажі, натюрморти; широко представлений жанр портрета, картини на релігійні сюжети; є картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Автор прекрасно працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для живопису матеріалу – склу.

Художниця провела чотири персональні виставки, ще в трьох інших взяла участь, у тому числі: «Art de vivre» («Мистецтво жити») – у березні 2008 року; «Est dues in nobis» («І в нас є іскра Божого вогню») – у березні, квітні 2009 року, нагороджена Грамотою Управління культури м. Луганська; Інтерпретація реальності у стилі «Ретро-Модерн» – у травні та листопаді 2010 року, нагороджена Грамотою Управління культури м. Луганська та подякою відділу культури та туризму м. Перевальська; «Причетність» – у 2011 році. Дві виставки проходили у м. Луганську у січні та березні, нагороджена Почесною грамотою Управління культури м. Луганська. Четверта виставка відбулася у м. Перевальську Луганської області.

У 2012 році Ірині Мізері присвоєно звання «Народний майстер Луганщини».